Jdi na obsah Jdi na menu

Jazyky

ČeštinaDeutsch

OSTATKY JANA PAVLA II

 

blogoslawiony_jan_pawel_ii_obraz_beatyfikacyjny.jpg

V neděli 13. září 2015 ve farnosti Nýrsko se odehrála významná historická událost. Do Strážova o tomto pouťovém víkendu přijela návštěva z polské obce Czarna a obce Dąbrówki, která přivezla vzácný dar- ostatky papeže Jana Pavla II. Ostatky uložil generální vikář plzeňského biskupství Mons. Josef Žák. 

 

Ostatky jsou uloženy ve speciálním ozdobném relikviáři, který je natrvalo umístěn na jednom z bočních oltářů strážovského kostela. Obraz papeže k této příležitosti namaloval zdejší malíř Roman Soušek.

 

Kostel sv. Jiří ve Strážově se tak zařadíl k několika málo kostelům v Čechách, které mají čest uchovávat ostatky papeže Jana Pavla II.

 

skenovani0003.jpg

Vždy 22. dne v měsíci probíhají v kostele ve Strážově modlitby a prosby ke svatému Janu Pavlu II. Aktuální hodina konání mše sv. bude oznámena v nedělních ohláškách a také na internetových stránkách farnosti v rubrice pořad bohoslužeb.

 

skenovani0001.jpg

 


 

 

 

Statistiky

Online: 36
Celkem: 2011618
Měsíc: 17514
Den: 326

Portrét