article preview

OHLÁŠKY

18. 02. 2024 – PRVNÍ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes je první neděle postní. Prožijme ji hlubokým zamyšlením nad texty Písma, ať máme dobrý start do celého postního období.

Dnes v neděli 18. února bude zakončeni vizitaci z tohoto důvodu ve farnosti bude jenom jedna mše sv. a to ve farním kostele v Nýrsku od 10:00 hod.

Příští neděle bude druhá neděle postní.

Příští neděle bude sbírka na „Haléř sv. Petra“. Upřímné Pán Bůh zaplať za vaše dary, které Svatý otec rozděluje podle naléhavých potřeb.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

Ve čtvrtek 22. února je liturgický svátek Stolce sv. Petra, apoštola.

Strážov – Ve čtvrtek 22. února po mši sv. budou už tradičně modlitby a prosby ke svatému Janu Pavlu II. Mše sv. od 17:00 hod.

V postní době zveme na pobožnost křížových cest. Křížové cesty v Nýrsku, Strážově a Janovicích po celou postní dobu se konají v neděli půl hodiny před mši sv. Na Květnou neděli 24. března bude křížová cesta v přírodě u křížových zastavení ve Skelné Huti u Chudenína od 15:00 hod.

Tradiční Den klatovského vikariátu se v letošním roce připravuje na sobotu 24. února od 9:30 hodin v Plánici (spolkový dům).

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.