Jazyky

ČeštinaDeutsch
article preview

07. 08. 2022 – DEVATENÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme devatenáctou neděli v mezidobí.

Nýrsko – Dnes po ranní mši sv. bude otevřena farní knihovna. Všechny srdečně zveme.

Nýrsko – Dnes bude záměna růžencových tajemství.

Nýrsko, Strážov – Dnešní sbírka je určena na opravu varhan v Nýrsku a na opravu věže ve Strážově. Pán Bůh zaplať za každý váš dar.

Příští neděle bude dvacátá neděle v mezidobí.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V pondělí 8. srpna je liturgická památka sv. Dominika, kněze.

V úterý 9. srpna je liturgický svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže, panny a mučednice, patronky Evropy.

Ve středu 10. srpna je liturgický svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka

Ve čtvrtek 11. srpna je liturgická památka sv. Kláry, panny.

Týnec – U příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie bude v neděli 14. srpna od 11:30 hodin poutní mše svatá v Týnci.  Z tohoto důvodu v Janovicích nad Úhlavou mše sv. bude v sobotu 13. srpna od 18:00 hod.

Nýrsko – Úklid a výzdobu kostela v příštím týdnu mají: H. Vítovcová, Z. Barochová prosím po mši svaté domluvit se na termín úklidu a předání klíčů od kostela.

V naší knihovně v Nýrsku jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na rok 2023. Cena kalendáře: „Naše kostely“, „Malá poselství – Vojtěcha Kodeta“ a Dědictví otců je 70,-kč.

Strážov - V kostele sv. Jiří ve Strážově uctíváme ostatky krve svatého papeže Jana Pavla II. a proto si dovolujeme Vás pozvat na: VII. PĚŠÍ POUŤ Z NÝRSKA DO STRÁŽOVA K SVATÉMU JANU PAVLU II.  V PONDĚLÍ 22. SRPNA 2022

Heslem letošní poutě je: A dali se na cestu s Janem Pavlem II.

PROGRAM:

13:45 zahájení pěší poutě v kostele sv. Tomáše v Nýrsku

Odchod cca 14:00 hod., kostel v Nýrsku.

Příchod do kostela ve Strážově cca 17:30 hod.

18:00 mše sv., v kostele sv. Jiří ve Strážově – hlavní celebrant P. Tomáš Kowalik, homilie P. Pavel Vrbenský.

Po Mši sv. modlitby a prosby ke svatému Janu Pavlu II.

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

Materiály ke stažení:

Celkem: 1649570