OHLÁŠKY

23. 02. 2020 – SEDMÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme sedmou neděli v mezidobí.

Při všech bohoslužbách je sbírka na Svatopetrský haléř. Upřímné Pán Bůh zaplať za vaše dary, které Svatý otec rozděluje podle naléhavých potřeb.

Příští neděle bude první neděle postní.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

POPELEČNÍ STŘEDA - V tento den začíná doba postní, která nás vede k vnitřní duchovní obnově a vybízí k větší kajícnosti a smírnému odčiňování našich hříchů.

Udělování popelce bude ve středu a v neděli.

Popeleční středa- den přísného postu od masa a újmy! Dny přísného postu jsou v celém roce pouze dva a to na Velký pátek a právě na Popeleční středu. Přísným postem se rozumí úplný půst od masa (s výjimkou ryb) a půst újmy tj. najíst se do sytosti pouze jednou denně, ostatní dávky jídla pak krátit. Přísný půst jsou povinni zachovávat dospělí od 18. do 60. roku života. Mladší lidé (14-18 let) se mají zříci masitých pokrmů, nejsou vázáni půstem újmy. Dále pak od půstu újmy osvobozují nemoc, těžká tělesná práce nebo jiný závažný důvod.

V době postní je zakázáno zdobit oltář květinami, kromě 4. neděle postní, slavností a svátků.

Křížové cesty v Nýrsku budou po celou postní dobu v neděli půl hodiny před mši sv. (od 7:30 hod).  Každý pátek v postní době po mši svaté bude modlitba sv. růžence. Mše sv. bez promluvy.

Křížové cesty ve Strážově budou po celou postní dobu ve čtvrtek. od 16:00 hod, poté následuje mše sv. bez promluvy a v neděli půl hodiny před mši sv. (od 9:30 hod).

Křížové cesty v Janovicích nad Úhlavou budou po celou postní dobu v neděli půl hodiny před mší sv. (od 11:00 hod.)

DEN KLATOVSKÉHO VIKARIÁTU se bude letos konat 29. února v Klatovech. Program začíná od 9:30 hod. v klatovském Kulturním domě.

Nýrsko- záměna růžencových tajemství bude v nedělí 1. března.

Nýrsko- V neděli – 1. března po ranní mši sv. bude otevřena farní knihovna  při této příležitosti oslavíme 8-leté jubileum farní knihovny. V neděli 1. března tomu bude 8 let, co jsme se po mši svaté poprvé sešli na faře ve FARNÍ KNIHOVNĚ. Přijďte i tentokrát. Opět bude káva, teplý čaj a buchta. A pokud nepatříte k častým návštěvníkům, je nejvyšší čas to napravit. Všechny srdečně zveme. Přijďte i Vy.

Nýrsko- Úklid kostela v příštím týdnu mají: paní Vítovcová a paní Prančlová, prosím po mši svaté domluvit se na termín úklidu a předání klíčů od kostela.

Ve dnech od 6. do 8. března 2020 se bude v naši farnosti konat duchovní obnova.

PROGRAM:

Pátek 6.3.2020

16:00 Strážov- Mše sv. s promluvou - Zastav se chvilku rozjímej

17:30 Nýrsko- Křížová cesta

18:00 Nýrsko-  Mše sv. s promluvou - Obnovit se je dobrá věc

Po mši sv.  setkání na faře pro muže - Boží muž je poklad

Sobota 7.3.2020

Strážovsvátost smíření od 9:00 hod.

10:00 Strážov- mše sv.  s promluvou  - Stáří  je požehnáním pro staré a mladé

Výstav Nejsvětější Svátosti Oltářní a svátostné požehnání

Nýrskosvátost smíření od 14:00 hod.

16:00 Nýrsko-  Mše sv. s promluvou  - víra je život

Po mši sv. setkání na faře pro ženy  - žena - dům - Boží chrám

Neděle 8.3.2020

8:00 Nýrsko- Mše sv. s promluvou

10:00 Strážov- Mše sv. s promluvou

11:30 Janovice- Mše sv. s promluvou

Výstav Nejsvětější Svátosti Oltářní a svátostné požehnání

Srdečné Pán Bůh zaplať za úklid kostela.

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

rok-boziho-slova.jpg

Materiály ke stážení: