OHLÁŠKY

18. 10. 2020 – DVACÁTÁ DEVÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme dvacátou devátou neděli v mezidobí – misijní neděle.

Příští neděle bude třicátá neděle v mezidobí, v kostelech, u kterých není znám den posvěcení, se slaví výročí posvěcení kostela.

zimni-cas.jpg

Ze soboty 24. října na neděli 25. října dochází ke změně času z letního na zimní.

POZOR: S platností od pondělí 19. října až do odvolání se ruší v nýrské farnosti bohoslužby i v malých skupinách po 6 lidech, mešní intence budou odslouženy bez účasti lidu. Pro následující období platí dispens otce biskupa od nedělní účasti na mši svaté pro všechny katolické křesťany diecéze.

Nedělní mši svatou v této době, můžete sledovat na televizi Noe v 10:30 a v 18:00 hodin v 10:00 hodin na ČT 2 nebo poslouchat na rádio Proglas v 9:00 hod.

Svaté přijímání lze přijmout v neděli v nýrském kostele od 14:00 do 15:00 hod., lze také přistoupit ke svátosti smíření.

Ve Strážově svaté přijímání lze přijmout v neděli od 11:00 do 12:00 hod.

SLEDUJTE OZNÁMENÍ O BOHOSLUŽBÁCH V NAŠÍ FARNOSTI, MŮŽE SE KAŽDOU CHVÍLI MĚNIT!!!

Apeluji na všechny farníky, aby v nejbližších dnech své kontakty s druhými lidmi omezili opravdu na nejnutnější minimum!

V kostele musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny nebo jinak propojených osob).

Účastníci si před vstupem do kostela povinně vydesinfikují ruce.

Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie.

Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou.

Kněz si desinfikuje ruce minimálně před začátkem bohoslužby, před podáváním Eucharistie a po něm.

Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

Ve čtvrtek 22. října je liturgická památka sv. Jana Pavla II., papeže.

V říjnu nám církev symbolicky vkládá do rukou růženec. Děkuji všem, kteří se zúčastňujete této modlitby, vždyť si tímto vyprošujete potřebnou milost nejen pro sebe a rodinu, ale také pro farnost a pro všechny. Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20:00 hodin, ať sami či společně v rodinách.

Výzva Stálé rady České biskupské konference k modlitbě růžence

Dne, 7. října 2020, se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19.

Pozdravujeme Vás z jednání Stálé rady ČBK v den památky Panny Marie růžencové. Prosíme Vás o modlitbu posvátného růžence na úmysl ukončení pandemie nemoci COVID-19. Modlitba růžence je mocným, a přitom snadno dostupným prostředkem, který je vždy k dispozici. Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20:00 hodin, ať sami či společně v rodinách.

Na konec je možné připojit společnou modlitbu národů proti pandemii, doporučenou předsedy biskupských konferencí evropských zemí:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,

z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna

jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti,

které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech

Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,

utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,

sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,

věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým

žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!

Nýrsko Srdečné Pán Bůh zaplať za úklid kostela.

V naší knihovně v Nýrsku jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na rok 2021. Cena kalendáře: „Naše kostely“ a „Malá poselství – Vojtěcha Kodeta“ je 62,-kč.

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

rok-boziho-slova.jpg

Materiály ke stážení: