OHLÁŠKY

08. 12. 2019 – DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

Dnes prožíváme druhou adventní neděli.

Nýrsko-  Dnes v neděli  8. prosince po ranní mši sv. bude otevřena farní knihovna. Všechny srdečně zveme. V naší knihovně jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na příští rok a vánoční  pohlednice.

Dnes u příležitosti památky sv. Mikuláše, biskupa bude od 14:00 hodin poutní mše svatá v obci Dešenice.

Příští neděle 15. prosince je 3. neděle adventní, která se jmenuje Gaudete.

Čas adventu je časem radostného očekávání na příchod Pána. Celou dobu adventní máme prožívat s vnitřní usebraností a touhou po Kristu.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V pondělí 8. prosince je liturgická slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu.

V pátek 13. prosince je liturgická památka sv. Lucie, panny a mučednice.

V sobotu 14. prosince je liturgická památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve.

V době adventní zveme všechny do kostela sv. Tomáše v Nýrsku na Roráty. Chceme obnovit tuto lidovou tradici. Roráty se budou konat každý adventní úterý v 17:00  hod. Vezměte si s sebou lampičku nebo svíčku.

Pořad vánočních bohoslužeb je na plakátech u všech kostelů.

ccf_000119.jpgskener_20191207--2-.jpg

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

Jazyky

ČeštinaDeutsch