OHLÁŠKY

15. 09. 2019 – DVACÁTÁ ČTVRTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme dvacátou čtvrtou neděli v mezidobí.

Příští neděle bude dvacátá pátá neděle v mezidobí.

• V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V pondělí 16. září je liturgická památka sv. Ludmily, mučednice.

V úterý 17. září je františkánský svátek Vtisknutí stigmat našemu svatému Otci Františkovi.

V pátek 20. září je liturgická památka sv. Ondřeje Kim Tae-gǒna, kněze, Pavla Chǒng Ha-sanga a druhů, mučedníků.

V sobotu 21. září  je liturgický svátek sv. Matouše, apoštola a Evangelisty.

V pondělí 16. září jdeme z Nýrska od mostu u Okuly/naproti autobusům/  pěšky do Chudenína. Odchod společně v 15:00 hodin. Ve Skelné Huti u kapličky se zastavíme a pomodlíme a půjdeme klidnou cestou mezi poli do Chudenína ke kapli sv. Ludmily, kde v 17:00 hodin začíná mše svatá, zpěvem doprovází nýrská schola. Je možné se přidat i kdekoli po cestě, celková délka je 5 km.  Svatá Ludmila je patronkou babiček, v moudrosti a s láskou vychovávala svého vnuka svatého Václava. Chceme i my si vyprosit trpělivost a lásku při výchově dětí a vnoučat a děkovat za ně i za ty,  kteří dávali a dávají lásku nám, když naše síly začnou ubývat.

U příležitosti svátku sv. Matouše bude příští sobotu od 10:00  hodin poutní mše svatá v obci Křištín.

V naší knihovně v Nýrsku jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na rok 2020. Cena kalendáře: „Dědictví otců“ a „ Malá poselství – Vojtěcha Kodeta“ je 65,-Kč. Dětský kalendář na rok 2020 s veselými úlohami cena je 88,-Kč.

stazeny-soubor.jpg

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

Materiály ke stážení:

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2019. pdf

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2019. word

úklid nýrského kostela- pokyny. pdf

úklid nýrského kostela- pokyny. word

Jazyky

ČeštinaDeutsch