OHLÁŠKY

05.12. 2021 – DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

Dnes prožíváme druhou adventní neděli.

Čas adventu je časem radostného očekávání na příchod Pána. Celou dobu adventní máme prožívat s vnitřní usebraností a touhou po Kristu.

Nýrsko – Dnes v neděli 5. prosince po ranní mši sv. bude otevřena farní knihovna.

Knihovna bude otevřena dopoledne od 9:00 hod. do 11:00 hod., posezení na faře se ruší.

Nýrsko – Dnes bude záměna růžencových tajemství.

Nýrsko – Dnes v nedělí 5. prosince bude sbírka na opravu varhan. Na opravu varhan můžete přispět přímo na farní účet: 0822788319/0800, zprava pro příjemce: dar na opravu varhan.

Strážov – Dnes v nedělí 5. prosince bude sbírka na opravu věže kostela ve Strážově. Tato sbírka se koná každou první neděli v měsíci. Na opravu věže můžete přispět přímo na farní účet: 0822788319/0800, zprava pro příjemce: dar na opravu věže.

Příští neděle 15. prosince je třetí neděle adventní, která se jmenuje Gaudete.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V pondělí 6. prosince je liturgická památka sv. Mikuláše, biskupa.

V úterý 7. prosince je liturgická památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve, patrona včelařů.

Ve středu 8. prosince je liturgická slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu.

V době adventní zveme všechny do kostela sv. Tomáše v Nýrsku na Roráty. Roráty se konají, každý adventní úterý v 17:00 hod. Vezměte si s sebou lampičku nebo svíčku.

Nýrsko – Úklid kostela v příštím týdnu mají: Iveta Lavičková, H. Vítovcová, prosím po mši svaté domluvit se na termín úklidu a předání klíčů od kostela.

svatost-smireni.jpg

Přísně dodržujte hygienická opatření a doporučení!

Rozestupy (2 m), ochrana obličeje respirátorem (ústa a nos), dezinfekce rukou!

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

Materiály ke stažení: