OHLÁŠKY

20. 10. 2019 – DVACÁTÁ DEVÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme dvacátou devátou neděli v mezidobí - misijní neděle.

Dnes u příležitosti misijní neděle je vyhlášena sbírka na misie.

Příští neděle bude třicátá neděle v mezidobí, v kostelech, u kterých není znám den posvěcení, se slaví výročí posvěcení kostela.

mbb3ec4cf_zimni_cas.jpg

Ze soboty 26. října na neděli 27. října dochází ke změně času z letního na zimní.

Mše svaté v naší farnosti budou od 28. října dle zimního času.

V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V úterý 22. října je liturgická památka sv. Jana Pavla II., papeže. 22. října v roce 1978 se kardinál Karol Wojtyła ujal jako Jan Pavel II. úřadu římského biskupa. Na den 22. října je zařazena památka sv. Jana Pavla II. Dne 13. září 2015 uložil Generální vikář Mons. Josef Žák v kostele sv. Jiří ve Strážově vzácné papežovy relikvie. Proto rád bych Vás pozval k účasti na slavnostní mši sv., která se bude konat 22. října  od 18:00 hod. v kostele ve Stražově.

Od 1 listopadu do 8. listopadu je možnost každý den získat plnomocné odpustky pro duše v očistci po splnění tří obvyklých podmínek:

1. sv. smíření v dohledné době,

2. sv. přijímání,

3. kterákoliv modlitba na úmysl sv. Otce, je třeba ještě se pomodlit za zemřelé na hřbitově.; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

Příležitost k dušičkové svaté zpovědi bude vždy před začátkem bohoslužeb.

Rozpis mší svatých a pobožností na hřbitovech na období Dušiček najdete v jednotlivých kostelech a  na našich webowych stránkách.

Měsíc listopad je zasvěcen památce všech věrných zemřelých. Od 2. do 8. listopadu budou se konat společné modlitby, tak zvané „Vzpomínky“ - za naše blízké zemřelé. Kdo z vás by se chtěl připojit k těmto modlitbám, může napsat na listinu své zemřelé i mi osobně předat.

Nýrsko- Vzpomínky za zemřelé budou: v sobotu (2.11), pondělí (4.11), úterý (5.11), středa (6.11) a pátek (8.11) půl hodiny před mší svatou.

Strážov-  Vzpomínky za zemřelé budou ve čtvrtek (7.11) půl hodiny před mší svatou.

V naší knihovně v Nýrsku jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na rok 2020. Cena kalendáře: „Dědictví otců“ a „ Malá poselství – Vojtěcha Kodeta“ je 65,-Kč. Dětský kalendář na rok 2020 s veselými úlohami cena je 88,-Kč.

ccf_000091.jpg

stazeny-soubor.jpg

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

Materiály ke stážení:

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2019. pdf

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2019. word

úklid nýrského kostela- pokyny. pdf

úklid nýrského kostela- pokyny. word

Jazyky

ČeštinaDeutsch