Jdi na obsah Jdi na menu

Jazyky

ČeštinaDeutsch

Křištín- Kostel sv. Matouše

800px-kristin-_kostel.jpg

Gotický kostel sv. Matouše z počátku 14. století. Na jeho stěnách jsou nádherné pozdně gotické fresky ze začátku 16. století. Podobné malby v této oblasti jsou pouze v kostelech ve Štěpánovicích a Lubech u Klatov. Svatyně stojí uprostřed vísky na malém návrší. Je to jednolodní obdélníková stavba s klenutým presbytářem. Klenba je z první poloviny 14. století. Je to jedno křížové pole s pětibokým závěrem. Vnitřní zařízení je z první poloviny 18. století. Na stěně lodi jsou tři náhrobníky ze 16. století. Před vchodem do kostela je menší předsíň. Nad západním průčelím je na střeše malá věžička. Kostel je obehnán kamennou zídkou. Před vchodem ke kostelu je křížek. Kostel je otevřen jen v době bohoslužeb.

 

 

Statistiky

Online: 4
Celkem: 2025416
Měsíc: 14363
Den: 512

Portrét