OHLÁŠKY

18. 02. 2018 –   PRVNÍ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme první neděli postní

Příští neděle bude druhá neděle postní. Sbírka bude na „Haléř sv. Petra“. Upřímné Pán Bůh zaplať za vaše dary, které Svatý otec rozděluje podle naléhavých potřeb.

• V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

Ve čtvrtek  22. února je liturgický svátek Stolce Svatého Petra, apoštola.

Strážov- Ve čtvrtek  22. února po mši sv. budou už tradičně modlitby a prosby ke svatému Janu Pavlu II.

V pátek 23. února bude dětská mše svatá.

Křížové cesty v Nýrsku budou po celou postní dobu v neděli půl hodiny před mši sv. (od 730 hod). Každý pátek v postní době po mši svaté bude modlitba sv. růžence. Mše sv. bez promluvy.

Křížové cesty ve Strážově budou po celou postní dobu ve čtvrtek. od 1530 hod, poté následuje mše sv. bez promluvy a v neděli půl hodiny před mši sv. (od 930 hod).

Křížové cesty v Janovicích nad Úhlavou budou po celou postní dobu v neděli půl hodiny před mší sv. (od 1100 hod.)

Velkopostní rozjímání nad Písmem svatým bude v každý pátek od 1800 hod na faře v Nýrsku.

Nýrsko- Úklid kostela v příštím týdnu mají: paní Filipská a paní Zamazalová, prosím po mši svaté domluvit se na termín úklidu a předání klíčů od kostela.

Papež František stanovil 23. únor za Den postu pro mír na celém světě, a zvláště v Demokratické republice Kongo a v Jižním Súdánu. „Stojíme tváří v tvář tragickým konfliktům v různých částech světa, proto vyzývám všechny věřící, aby se zúčastnili zvláštního dne modliteb a půstu za mír, který ustanovuji na pátek 23. února po první neděli postní,“ oznámil papež František při nedělní modlitbě Anděl Páně na svatopetrském náměstí. Vyzývám tedy nás všechny, abychom tuto výzvu k postu a modlitbě vzali vážně. Postěme a modleme se s celou církví! Moc Vám za to děkuji!

skenovani0002.jpg

Materiály ke stážení:

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2018. pdf

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2018. word

úklid nýrského kostela- pokyny. pdf

úklid nýrského kostela- pokyny. word

Účelové sbírky v roce 2018

25. února  – na „Haléř sv. Petra“

1. dubna  – (Boží hod velikonoční)  – na charitu

20. května – (Boží hod svatodušní)    – na diecézi

19. srpna – sbírka na bohoslovce

30. září – svatováclavská  – na charitu

21. října – misijní neděle  – na misie

18. listopadu – sbírka na Den Bible

2. prosince – mikulášská  – na bohoslovce

26. prosince – svatoštěpánská – na diecézi

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden!