OHLÁŠKY

16. 06. 2019  – SLAVNOST NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Dnes slavíme slavnost Nejsvětější Trojice.

• V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V pátek 21. června je liturgická památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka.

Ve čtvrtek 20. června bude slavnost Těla a Krve Páně - Boží Tělo, doporučený svátek. Tento svátek budeme slavit v kostelech naší farnosti v neděli 23. června.

V neděli 23. června oslavíme slavnost Těla a krve Páně. Při mši svaté požehnám rostliny, květiny, věnečky apod, (podle místních zvyklostí). Po slavnostní mši svaté v Nýrsku, která začne v 800 hodin, se bude konat Eucharistický průvod kolem kostela s ukončením v kostele. Při tomto průvodu 4x požehnám Velebnou svátostí našemu městu (do hlavních světových stran). Poté se v průvodu vrátíme do kostela, kde bude celá slavnost zakončena svátostným požehnáním Božímu lidu. V případě nepříznivého počasí se eucharistický průvod konat nebude. U příležitosti svátku Těla a krve Páně bychom měli ve farnosti udělat jednu společnou slavnostnější oslavu přítomnosti Páně v Eucharistii. Proto Vás všechny na tuto slavnost zveme na mši svatou do Nýrska v 800 hodin.

U příležitosti slavnosti sv. Linharta bude příští sobotu v 1000  hodin poutní mše svatá v Uhlišti.

Červen je měsíc úcty Srdce Ježíšova. Litanie k Božskému Srdci se budeme v naší farnosti modlit v týdnu po mších svatých. V neděli se pomodlete litanie přede mší svatou.

skenovani0001.jpg

stazeny-soubor.jpg

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden.

Materiály ke stážení:

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2019. pdf

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2019. word

úklid nýrského kostela- pokyny. pdf

úklid nýrského kostela- pokyny. word