OHLÁŠKY

12. 08. 2018 – DEVATENÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme devatenáctou neděli v mezidobí.

Příští neděle bude dvacátá neděle v mezidobí.

• V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:

V úterý 14. srpna je liturgická památka sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka.

Ve středu 15. srpna je liturgická slavnost Nanebevzetí Panny Marie– doporučený svátek. Na tento den se v církvi žehnají byliny a květiny.

V den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna bylo a je zvykem žehnat byliny a květiny, které odedávna sloužily k dochucování jídla, léčení a zkrášlování příbytků a jejich okolí. Věřící lidé vždy vnímali Pannu Marii jako symbol nejkrásnějšího stvoření – ženy, jejímž plodem byl Kristus. Věřili, že zkrze rostliny a jejich plody, které léčí tělo a svou krásou i duši, Panna Maria pomáhá všem prosícím. Květiny, byliny a dary přírody budou žehnány v kostele sv. Tomáše v Nýrsku ve středu 15. srpna při slavnostní bohoslužbě od 1800 hodin.

U příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie bude v neděli 19.8.2018 od 1130  hodin poutní mše svatá v Týnci.  Z tohoto důvodu  bohoslužba slova v Janovicích nad Úhlavou bude v sobotu 18.8.2018 od 1800  hod.

U příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie bude v neděli 19.8.2018 od 1400  hodin poutní mše svatá v obci Zelená Lhota.

Nýrsko -Srdečné Pán Bůh zaplať za úklid kostela.

Strážov- Úklid kostela v příštím týdnu mají: paní Bohumila Tomanová prosím po mši svaté domluvit se na termín úklidu a předání klíčů od kostela.

V kostele sv. Jiří ve Strážově uctíváme ostatky krve svatého papeže Jana Pavla II a proto si dovolujeme Vás pozvat na:

III PĚŠÍ POUŤ Z NÝRSKA DO STRÁŽOVA

K SVATÉMU JANU PAVLU II

VE STŘEDU 22. SRPNA 2018

OD 15:00 HOD.

Program:

- 1445 zahájení pěší poutě v kostele sv. Tomáše v Nýrsku - Korunka k Božímu Milosrdenství.

- Odchod v 1500 hod., kostel v Nýrsku.

- Pouť se uskuteční za každého počasí, během pouti nebude chybět modlitba, společenství, svačinová přestávka, zpěv a přiležitost ke svátosti smíření.

- Přichod do kostela ve Strážově cca 1800 hod.,

- 1830 mše sv., v kostele sv. Jiří ve Strážově.

- Po Mši sv. modlitby a prosby ke svatému Janu Pavlu II.

- S sebou si vezměte, kancionál, růženec, občerstvení a pití na cestu, na nohy pohodlnou obuv a v případě deště pláštěnku nebo deštník.

V naší knihovně v Nýrsku jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na příští rok. Cena kalendáře: „Dědictví otců“ a „ Malá poselství – Vojtěcha Kodeta“ je 75,-Kč.

n127.jpgŘímskokatolická farnost Nýrsko ve spolupráci s Městským úřadem Strážov pořádají zájezd do Polska, který se uskuteční ve dnech od 31. srpna do 2. září 2018. Předpokládaná cena zájezdu je 3000 Kč. Odjezd autobusu z náměstí ve Strážově je v pátek 31. srpna ve 200 hodiny ráno, návrat je v neděli  2. září v pozdních nočních hodinách. Zájemci se zapisujte na městském úřadě ve Strážově nebo v kostele v sakristii. Při zápisu  se vybírá záloha 1000 Kč.

Materiály ke stážení:

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2018. pdf

Služby na úklid kostela a okoli - Nýrsko 2018. word

úklid nýrského kostela- pokyny. pdf

úklid nýrského kostela- pokyny. word

Účelové sbírky v roce 2018

25. února  – na „Haléř sv. Petra“

1. dubna  – (Boží hod velikonoční)  – na charitu

20. května – (Boží hod svatodušní)    – na diecézi

19. srpna – sbírka na bohoslovce

30. září – svatováclavská  – na charitu

21. října – misijní neděle  – na misie

18. listopadu – sbírka na Den Bible

2. prosince – mikulášská  – na bohoslovce

26. prosince – svatoštěpánská – na diecézi

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden!