OHLÁŠKY

22. 10. 2017 – DVACÁTÁ DEVÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

• Dnes prožíváme dvacátou devátou neděli v mezidobí - misijní neděle.
  • Dnes u příležitosti misijní neděle je vyhlášena sbírka na misie.
  • Příští neděle bude třicátá neděle v mezidobí, v kostelech, u kterých není znám den posvěcení, se slaví výročí posvěcení kostela.

fotolia-art.-hwarszakowska-z-dnia-30082016.jpgZe soboty 28. října na neděli 29. října dochází ke změně času z letního na zimní!

Mše svaté v naší farnosti budou od 30. října dle zimního času.

• V tomto týdnu budeme prožívat tyto církevní slavnosti a památky:
  • V sobotu 28. října je liturgický svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů.
  • Kurz němčiny na faře v Nýrsku bude ve středu 25. října od 1830 hod.
  • Kurz konverzace v němčině  začíná v pátek 27. října od 1800 hod. na faře ve Strážově.
  • Biblická hodina - rozjímání nad Písmem svatým bude v pátek od 1830 hod na faře v Nýrsku.
  • Připomínám, že Apoštolská penitenciárie vydala na žádost českých a moravských biskupů dekret, kterým dává věřícím dovolení získat na území českých a moravských diecézí za obvyklých podmínek plnomocné odpustky pro duše v očistci při návštěvě hřbitovů každý rok již od 25. října, pokud takto nemohou učinit ze závažného důvodu v tradiční době od 1. do 8. listopadu.
  • Od 25. října do 8. listopadu je možnost každý den získat plnomocné odpustky pro duše v očistci po splnění tří obvyklých podmínek:

1. sv. smíření v dohledné době,

2. sv. přijímání,

3. kterákoliv modlitba na úmysl sv. otce, je třeba ještě se pomodlit za zemřelé na hřbitově.; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

• Příležitost k dušičkové svaté zpovědi bude vždy před začátkem bohoslužeb.
  • Rozpis mší svatých a pobožností na hřbitovech na období Dušiček najdete v jednotlivých kostelech a  na našich webowych stránkách.
  • Měsíc listopad je zasvěcen památce všech věrných zemřelých. Od 2. do 8. listopadu budou se konat společné modlitby, tak zvané „Vzpomínky“ - za naše blízké zemřelé. Kdo z vás by se chtěl připojit k těmto modlitbám, může napsat na listinu své zemřelé i mi osobně předat.
  • Nýrsko- Vzpomínky za zemřelé budou ve  čtvrtek (2.11), pátek (3.11), pondělí (6.11), úterý (7.11) a středa (8.11)  půl hodiny před mší svatou-  Mše svatá v týdnu bude bez promluvy!
  • Strážov-  Vzpomínky za zemřelé budou ve čtvrtek (9.11) půl hodiny před mší svatou-  Mše svatá v týdnu bude bez promluvy!
  • V naší knihovně v Nýrsku jsou k dostání stolní kalendáře s katolickými svátky na příští rok. Cena kalendáře: „Dědictví otců“ a „Malá poselství – Vojtěcha Kodeta“ je 69,-Kč.

skenovani0001.jpg

Přeji vám pokojnou a požehnanou neděli a celý následující pracovní týden!