Zum Inhalt springen Zum Menü springen

Sprachen

V neděli 13. září 2015 ve farnosti Nýrsko se odehrála významná historická událost. Do Strážova o tomto pouťovém víkendu přijela návštěva z polské obce Czarna a obce Dąbrówki, která přivezla vzácný dar- ostatky papeže Jana Pavla II.

Ostatky uložil generální vikář plzeňského biskupství Mons. Josef Žák. Šlo o kapku krve, kterou papežovi zdravotníci odebrali v posledních dnech jeho života jako zálohu pro případnou transfuzi. Ta ale nakonec nebyla potřeba.

Ostatky jsou uloženy ve speciálním ozdobném relikviáři, který je natrvalo umístěn na jednom z bočních oltářů strážovského kostela. Obraz papeže k této příležitosti namaloval zdejší malíř Roman Soušek.

Kostel sv. Jiří ve Strážově se tak zařadíl k několika málo kostelům v Čechách, které mají čest uchovávat ostatky papeže Jana Pavla II.

Statistiken

Insgesamt: 1966189